Home

 • Inwestor Peter Flaherty aresztowany na zgromadzeniu akcjonariuszy za wskazanie powiązań z Billem Gatesem i Jeffreyem Epsteinem

  Inwestor Peter Flaherty aresztowany na zgromadzeniu akcjonariuszy za wskazanie powiązań z Billem Gatesem i Jeffreyem Epsteinem

  Peter został aresztowany po odmowie opuszczenia spotkania Berkshire Hathaway.

  Skrytykował finansowanie Gatesa przez Buffeta i powiązał go z handlarzem seksualnym Epsteinem.

  Na filmie widać, jak jest chwytany przez policjanta i wyciągany z miejsca zdarzenia.

  Aktywista-inwestor został aresztowany na spotkaniu akcjonariuszy po tym, jak skrytykował filantropię Billa Gatesa i spotkania z Jeffreyem Epsteinem .

  Peter Flaherty, przewodniczący konserwatywnej organizacji pozarządowej National Legal and Policy Center, został przerwany przez Warrena Buffeta, gdy opowiadał się za propozycją usunięcia potentata biznesowego ze stanowiska prezesa Berkshire Hathaway.

  Flaherty potępił finansowanie Fundacji Billa i Melindy Gatesów przez Buffeta, po czym zwrócił uwagę na powiązania między założycielem Microsoftu a Epsteinem.

  Akcjonariuszowi wycięto mikrofon w połowie przydzielonego mu trzyminutowego przedziału czasowego, zanim został aresztowany i wyciągnięty z sali.

  Flaherty, który regularnie konfrontował się z szefami największych amerykańskich korporacji, później potępił swoje bezprecedensowe aresztowanie i powiedział, że Buffet „nie ma prawa mnie uciszać”.

  „Byłem traktowany jak każdy inny przestępca, pobierano odciski palców, skuto kajdankami” – powiedział Flaherty. „Zawsze byłem uprzejmy i przyzwoity na dorocznych zgromadzeniach akcjonariuszy. Nie podniosłem głosu. Nie przeszkadzałem”.

  66-letni Flaherty z Arlington w Wirginii był uczestnikiem sobotniego spotkania akcjonariuszy Berkshire Hathaway, na którym Buffet jest prezesem i dyrektorem generalnym.

  Przemawiał jako sponsor propozycji posiadania oddzielnego przewodniczącego i dyrektora generalnego.

  Inwestor argumentował, że oznaczałoby to, że Berkshire „byłoby mniej utożsamiane z osobistą działalnością polityczną pana Buffeta”.

  Flaherty powiedział, że Buffet „przekazał dziesiątki miliardów na rzecz Fundacji Billa i Melindy Gatesów”, dodając:

  Jeśli kultura „przebudzenia” jest chorobą, to filantropia jest wirusem. Fundacja Gatesów finansuje nauczanie krytycznej teorii rasy w całym kraju, w tym, że matematyka jest z natury rasistowska.

  Fundacja Gates oferuje zestaw narzędzi tożsamości płciowej, który zapewnia, że ​​płeć jest wynikiem„ społecznie i kulturowo skonstruowanych idei. To jest kłamstwo.

  Płeć nie jest konstruktem kulturowym. Jest to fakt genetyczny i biologiczny.

  W tym momencie wydawało się, że przerwała mu urzędniczka Berkshire, Cathy Woollums, ale Flaherty nalegał, aby nie został „ocenzurowany” i zaapelował do Buffeta, aby pozwolono mu kontynuować.

  Buffet zgodził się, ale przypomniał mu o swoim trzyminutowym ograniczeniu.

  Flaherty odpowiedział „oczywiście”, po czym kontynuował:

  Wiemy, jak bardzo Bill Gates troszczy się o dzieci. Spotykał się i podróżował z Jeffreyem Epsteinem wiele razy po tym, jak Epstein został skazany za przestępstwa seksualne.

  To wywołało buczenie i gwizdy publiczności, a kilka sekund później Buffet przerwał mu, w pewnym momencie mówiąc Flaherty’emu: „Przekroczyłeś granicę”.

  Nagranie wideo pokazuje, jak akcjonariusz jest chwytany za ramię i wyciągany z miejsca zdarzenia przez funkcjonariusza policji.

  Z dokumentów aresztowania wynika, że ​​Flaherty został oskarżony o odmowę zastosowania się do prośby o opuszczenie spotkania. Został zwolniony za kaucją w wysokości 250 dolarów i ma wrócić do sądu 22 maja.

  „Najwyraźniej dotknąłem trzeciej szyny polityki miliarderów, kiedy wspomniałem nazwisko Jeffreya Epsteina” – powiedział Flaherty The Daily Signal. „Byłem zaangażowany w aktywizm akcjonariuszy przez 19 lat i nigdy wcześniej nie odcięto mi mikrofonu i nigdy wcześniej nie byłem aresztowany”.

  Jak donosi Bloomberg , wniosek Flaherty’ego o usunięcie Buffetta ze stanowiska przewodniczącego został później odrzucony z dużym marginesem.

  W 2008 roku, po tym, jak Epstein został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletnich kobiet na Florydzie, osiągnął porozumienie z prokuratorami federalnymi.

  Ale od 2011 roku Gates spotykał się z Epsteinem przy wielu okazjach – w tym co najmniej trzy razy w kamienicy handlarza ludźmi na Manhattanie, według The New York Times.

  Epstein siedział w więzieniu za nakłanianie nieletnich do prostytucji i musiał zarejestrować się jako przestępca seksualny, zanim po raz pierwszy spotkał założyciela Microsoftu.

  Fundacja Gatesów o wartości 51 miliardów dolarów jest orędownikiem dobrego samopoczucia młodych dziewcząt.

  Gates przyznał się do spożywania posiłków z Epsteinem z powodów filantropijnych, opisując te spotkania jako „pomyłkę”.

  Melinda French Gates przytoczyła spotkania swojego byłego męża z Epsteinem, którego nazwała „odrażającym”, opowiadając CBS w zeszłym roku o różnych czynnikach, które doprowadziły do ​​jej rozwodu z Billem Gatesem.

 • Nowa premiera filmu dokumentalnego 2023: COVIDISM – Contagious Deception

  Nowa premiera filmu dokumentalnego 2023: COVIDISM – Contagious Deception

  Bonum Vincit przygotował 2-minutowy zwiastun przedstawiający tematy poruszone w tym 4-częściowym filmie.

  Serwis Health Impact News opublikował premierę filmu dokumentalnego z 2023 roku, Covidism: Contagious Deception.

  „Covidism: Contagious Deception” to najobszerniejszy dokument o COVID-19, jaki miałem przyjemność obejrzeć, ponieważ dokładnie analizuje zarówno naukowe, jak i polityczne aspekty masowego oszustwa związanego z COVID-19 rozpoczętego w 2020 roku.

  Dokument został napisany i wyprodukowany przez subskrybenta Health Impact News, Bonum Vincit (pseudonim), bułgarskiego niezależnego producenta filmowego, który chce pozostać anonimowy.

  To niesamowity film, który zawiera wywiady i materiały filmowe z wieloma czołowymi naukowcami i lekarzami, którzy próbowali ostrzec opinię publiczną przed tym masowym oszustwem. Głosy te zostały ocenzurowane z mediów korporacyjnych i głównych serwisów społecznościowych.

  Film ten został opublikowany w czterech częściach.

  Część 1 dokładnie analizuje, w jaki sposób władze na całym świecie grają na liczbach dotyczących przypadków, hospitalizacji i zgonów z powodu rzekomego koronawirusa. Część 1 wyjaśnia również, w jaki sposób urzędnicy służby zdrowia aktywnie tłumili bezpieczne i skuteczne metody leczenia Covid-19, jednocześnie stosując śmiertelne protokoły dla pacjentów szpitalnych.

  Część 2 skupia się na fascynującym harmonogramie wydarzeń, które doprowadziły do ​​globalnej reakcji Covid-19, i bada, czy nauka o śmiertelności i zakaźności Sars-Cov-2 uzasadnia środki zaradcze, takie jak blokady i noszenie masek.

  Część 3 to głębokie zagłębienie się w temat „szczepionek przeciwko Covid-19”, szczegółowo opisując mnóstwo dowodów naukowych na ich niebezpieczną i nieskuteczną naturę, jednocześnie ujawniając oszukańcze taktyki manipulowania statystykami.

  Część 4 składa wszystkie elementy układanki w całość, ujawniając z premedytacją złowrogie motywacje polityczne stojące za globalną reakcją na Covid-19 oraz sposób, w jaki jest ona misternie powiązana ze znacznie większym programem – Wielkim Resetem.

  Producent filmu nie przyjmuje żadnych datków na to niesamowite dzieło i chce, aby każdy mógł swobodnie kopiować i rozpowszechniać film.

  Jeśli doceniasz jego pracę, daj mu znać. Możesz się z nim skontaktować pod tym adresem e-mail: covid19_documentary@proton.me

  Ta praca była dziełem miłości i zaczął ją w 2020 roku, co oznacza, że ​​wyprodukowanie tego filmu zajęło mu prawie 3 lata.

  Ponieważ oferuje go publiczności ZA DARMO, oznacza to, że NIE pracuje dla ciebie i nie jest zobowiązany do reagowania na ataki i krytykę, jeśli zobaczysz w tym filmie coś, co ci się nie podoba.

  Dlatego proszę, wysyłaj do niego e-maile z pozytywną zachętą i zachowaj dla siebie wszelkie negatywne komentarze, ponieważ nie jest on nikomu nic winien.

  Wszystkie cztery części będą wkrótce dostępne na wszystkich kanałach wideo Health Impact News, a także na Bitchute, Rumble i Telegramie. (Uwaga: Telegram jest najłatwiejszy do pobrania).

  Oto Część 1

  Część 2

  Część 3

  Część 4

 • Współzałożyciel Google wśród miliarderów wezwanych do sądu w sprawie Jeffreya Epsteina

  Współzałożyciel Google wśród miliarderów wezwanych do sądu w sprawie Jeffreya Epsteina

  Miliarderzy Sergey Brin, Thomas Pritzker, Mortimer Zuckerman i Michael Ovitz otrzymali w marcu 2023 r. wezwania sądowe od Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych w ramach procesu sądowego przeciwko JPMorgan w sprawie relacji banku z nieżyjącym już pedofilem Jeffreyem Epsteinem.

  Tak donosi Wall Street Journal, powołując się na ludzi obeznanych ze sprawą.

  Górny rząd: Thomas Pritzker, prezes Hyatt Hotels, Sergy Brin, współzałożyciel Google, Michael Ovitz, inwestor venture capital i współzałożyciel Creative Artists Agency, Mort Zuckerman, miliarder z branży nieruchomości, który jest właścicielem US News i World Raport.
  Dolny rząd: Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase, zdjęcie Jeffreya Epsteina.

  Wezwania dotyczą wszelkiej komunikacji lub dokumentów związanych z JPMorgan i Epstein.

  Czterech mężczyzn to jedni z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych i nie udało się ustalić, dlaczego zostali poproszeni o komunikację i dokumenty. W sprawach cywilnych prawnicy mogą korzystać z wezwań sądowych podczas procesu dochodzenia, aby uzyskać informacje od osób, które nie są stronami w sprawie, ale mogą dostarczyć dowodów związanych ze sprawą – WSJ

  JPMorgan jest pozwany przez Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych wraz z kilkoma oskarżycielami Epsteina w połączonej sprawie dotyczącej operacji handlu seksualnego Epsteina. Powodowie twierdzą, że bank ułatwiał nadużycia, pozwalając Epsteinowi pozostać klientem, pomagając jednocześnie przesyłać pieniądze swoim ofiarom. W pozwie zarzuca się również, że JPMorgan przymykał oko na działania Epsteina po otrzymaniu skierowań dotyczących możliwości biznesowych o wysokiej wartości.

  Brin jest współzałożycielem Google i zasiada w zarządzie firmy macierzystej Alphabet. Pritzker jest prezesem wykonawczym Hyatt Hotels. Ovitz jest inwestorem venture capital i współzałożycielem Creative Artists Agency (CAA), a Zuckerman jest miliarderem na rynku nieruchomości i właścicielem US News & World Report.

  Jak zauważyliśmy, oczekuje się, że dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, zostanie obalony pod przysięgą w sprawie relacji banku z Epsteinem.

  „Jamie Dimon wiedział w 2008 roku, że jego klient-miliarder był handlarzem seksualnym”, argumentowała adwokat z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, Mimi Liu, podczas marcowego przesłuchania przed sędzią okręgowym Manhattanu, Jedem Rakoffem, odnosząc się do roku, w którym Epstein został po raz pierwszy oskarżony o przestępstwa seksualne. Poinformowało na początku marca 2023 r. CNBC.

  Prawnicy przesłuchali do tej pory kilku pracowników JPMorgan w tej sprawie i inną nienazwaną kobietę, która oskarżyła Epsteina o wykorzystywanie seksualne. Sprawy toczą się razem w sądzie federalnym na Manhattanie.

  JPMorgan starał się o oddalenie pozwów. Bank zaprzeczył, że pomagał Epsteinowi i starał się zrzucić winę za jakikolwiek związek na byłego dyrektora Jesa Staleya, którego bank pozwał. Pan Staley utrzymywał, że przyjaźnił się z Epsteinem , ale nigdy nie wiedział o jego rzekomych zbrodniach – WSJ

  „Jeśli Staley jest nieuczciwym pracownikiem, dlaczego nie jest nim Jamie Dimon?” Liu powiedział podczas przesłuchania, aby omówić starania banku o oddalenie pozwu USVI przeciwko bankowi, odnosząc się do byłego dyrektora JPMorgan, Jesa Staleya, który nie jest wymieniony w obecnym postępowaniu sądowym.

  „Staley wiedział, Dimon wiedział, JPMorgan Chase wiedział” – kontynuował Liu, zauważając, że płodny pedofil (Epstein) dokonał kilku przelewów pieniężnych i przelewów bankowych, w tym kilkaset tysięcy dolarów wypłaconych kilku kobietom, które powinny zostać oznaczone jako podejrzane.

  Źródło; ZeroHedge News

  Powstanie Jamiego Dimona

  Podczas gdy powiązania JPMorgan z Jeffreyem Epsteinem są badane w sądzie, Whitney Webb ujawnia, że ​​ci sami potężni gracze, którzy wynieśli Epsteina na pozycję lidera, byli w dużej mierze odpowiedzialni za awans prezesa JPMorgan, Jamiego Dimona.

  Na początku marca 2023 r. sędzia orzekł, że dwa różne pozwy przeciwko JPMorgan Chase dotyczące powiązań banku ze zmarłym „finansistą” i pedofilem Jeffreyem Epsteinem zostaną dopuszczone do rozpatrzenia w sądach amerykańskich. Jedna z tych spraw, wniesiona przeciwko bankowi przez Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (USVI), była szczególnym przedmiotem zainteresowania niezależnych mediów od początku nowego roku, po części dlatego, że prokurator generalny USVI, Denise George, została zwolniona ze stanowiska zaledwie kilka dni po tym, jak złożyła tę sprawę.

  Podczas przesłuchania w sprawie USVI przeciwko JPMorgan prawnik USVI argumentował, że dyrektor generalny JPMorgan – Jamie Dimon – „wiedział w 2008 roku, że jego klient-miliarder [Jeffrey Epstein] był handlarzem seksualnym”.

  Adwokat, Mimi Liu, stwierdził również , że były JPMorgan Jes Staley również wiedział o Epsteinie w tamtym czasie, ale zauważył: „Ta sprawa nie dotyczyła tylko Jesa Staleya… będzie wiele dokumentów, które wykraczają daleko poza jego biuro do apartamentu wykonawczego. ” Liu zapewnił również, że „Staley wiedział, Dimon wiedział, JPMorgan Chase wiedział” o przestępczej działalności Epsteina wobec nieletnich.

  Podczas gdy bank kwestionował, że Dimon wiedział cokolwiek o rachunkach Epsteina w banku lub o tym, co naprawdę robił w tym czasie, to dochodzenie w sprawie Unlimited Hangout – wieloczęściowa seria – ujawni, że awans Dimona na najwyższe stanowisko w JPMorgan był ściśle powiązany z tą samą grupą ludzi, którzy umożliwili Jeffreyowi Epsteinowi handel seksualny, a także jego szeroko zakrojone przestępstwa finansowe.

  Awans Dimona do pozycji jednego z najpotężniejszych ludzi na Wall Street był w dużej mierze zależny od kadry kierowniczej i dyrektorów Banku One, który szczyci się niewiarygodnie bliskimi powiązaniami z Leslie Wexnerem z The Limited i jego prawą ręką od przez wiele dziesięcioleci, deweloper nieruchomości z obszaru Columbus, John W. Kessler. Kessler i inne osoby powiązane z Wexnerem były dominującymi siłami, które sprawiły, że Dimon został dyrektorem generalnym Bank One w 2000 roku.

  Bank One został przejęty przez JPMorgan w 2003 roku, a wkrótce potem Dimon został dyrektorem generalnym połączonego podmiotu. Istnieje związek miedzy tym przejeciem, a także rola rodziny Crown w Chicago w wyborze Dimona na CEO Bank One.

  Jednak powiązania Dimona z tymi samymi sieciami co Wexnera, szczególnie tymi, które charakteryzują się powiązaniami z przestępczością zorganizowaną i wywiadem, wyprzedziły jego czas jako dyrektora generalnego Bank One o wiele lat.

  Dimon wraz ze swoim mentorem Sandym Weillem rozpoczął budowę tego, co obecnie nazywa się Citigroup, wraz z przejęciem firmy o nazwie Commercial Credit Corporation.

  Ta firma, podobnie jak jej spółka macierzysta, Control Data Corporation, miała niepokojącą historię powiązań z sieciami wywiadowczymi, które były szeroko zaangażowane w działalność przestępczą – w tym tak zwaną „prywatną CIA”, utworzoną przez weterana CIA Teda Shackleya w latach 70. a także osoby kluczowe dla historii Epsteina, takie jak Robert Maxwell.

  Biorąc pod uwagę te powiązania, twierdzenia JPMorgan, że Dimon nigdy nie wiedział, co robił Jeffrey Epstein podczas swojej pracy w banku, stają się znacznie trudniejsze do uwierzenia. Co więcej, jak pokażą przyszłe odsłony tej serii, omawiani tutaj gracze – wśród nich Dimon i Epstein – odegrali kluczową rolę w stworzeniu tego, co objawiło się jako kryzys gospodarczy z 2008 roku.

  Podobnie jak w przypadku niektórych wydarzeń, które zapoczątkowały dzisiejszy kryzys bankowy, osoby takie jak Jeffrey Epstein, mentorka Dimona Sandy Weill i byli sekretarze skarbu mający bliskie powiązania z obydwoma mężczyznami, Robertem Rubinem i Larrym Summersem, zdawali się być zaangażowani w działania, które celowo sprowokowałyby upadek niektórych banków w celu dalszej konsolidacji sektora bankowego na ich korzyść.

  Wydaje się, że celem, zarówno wtedy, jak i teraz, był krok w kierunku logicznej konkluzji modelu bankowego „zbyt duży, by upaść” — ostateczne utworzenie scentralizowanego kartelu megabanków, które zdominowały nie tylko bankowość komercyjną, ale także bankowość centralna.

  Źródło; Unlimited Hangout

  Jeśli chcesz zrozumieć, jak zły jest obecny system bankowy w Stanach Zjednoczonych, poświęć 27 minut na obejrzenie tego bardzo pouczającego filmu o tym, jak kartel bankowy był powiązany z operacjami biznesowymi pedofila Jeffreya Epsteina przez wiele lat.

 • Prokurator Generalny Teksasu rozpoczął dochodzenie w sprawie fałszerstw producentów szczepionek Covid-19 Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson

  Prokurator Generalny Teksasu rozpoczął dochodzenie w sprawie fałszerstw producentów szczepionek Covid-19 Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson

  Prokurator Generalny Paxton rozpoczął dochodzenie w sprawie firm farmaceutycznych Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson dotyczące: wprowadzania opinii publicznej w błąd, co do skuteczności swoich szczepionek przeciw Covid-19, manipulacji danymi z badań nad szczepionkami, manipulacji miernika skuteczności szczepionek podczas publicznych dyskusji.

  Prokurator Generalny Paxton rozpoczął dochodzenie w sprawie firm farmaceutycznych Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson dotyczące tego, czy angażowały się one w badania nad efektem “Gain-of-Function” i wprowadzały opinię publiczną w błąd.

  Paxton bada również, czy firmy wprowadziły w błąd co do skuteczności swoich szczepionek Covid-19 oraz prawdopodobieństwa przeniesienia Covid-19 po przyjęciu szczepionek, naruszając teksańską ustawę o wprowadzających w błąd praktykach handlowych. Dochodzenie będzie również dotyczyło potencjalnej manipulacji danymi z badań nad szczepionkami. Dochodzenie dotyczy potencjalnie oszukańczej działalności, która wykracza poza zakres immunitetu prawnego przyznanego producentom szczepionki Covid-19. Zbadana zostanie również kontrowersyjna praktyka firm polegająca na zgłaszaniu miernika “względnej redukcji ryzyka” zamiast “bezwzględnej redukcji ryzyka” podczas publicznych dyskusji na temat skuteczności ich szczepionek.

  W ostatnich latach niektóre firmy farmaceutyczne odniosły rekordowy sukces finansowy, częściowo dzięki sprzedaży produktów związanych z pandemią Covid-19. Ten interes w sukcesie produktów Covid-19, w połączeniu z doniesieniami o alarmujących skutkach ubocznych szczepionek, wymaga agresywnego dochodzenia.

  Teksańskie śledztwo zmusi te firmy do przekazania dokumentów, do których opinia publiczna nie miałaby dostępu. Prokurator Generalny Paxton jest zaangażowany w odkrywanie pełnego zakresu procesu decyzyjnego stojącego za interwencjami pandemicznymi wymuszanymi na społeczeństwie, zwłaszcza gdy motyw zysku lub presja polityczna mogły narazić zdrowie i bezpieczeństwo Amerykanów. Wysiłki rządu federalnego mające na celu wymuszenie zgodności z niesprawiedliwymi i nielegalnymi interwencjami pandemicznymi, nawet kosztem zatrudnienia obywateli, oznaczają, że to dochodzenie w sprawie naukowych i etycznych podstaw, na których podjęto decyzje dotyczące zdrowia publicznego, ma ogromne znaczenie.

  Biorąc pod uwagę bezprecedensową władzę polityczną i wpływ na politykę zdrowia publicznego, jakimi dysponują obecnie firmy farmaceutyczne, ważniejsze niż kiedykolwiek jest pociągnięcie ich do odpowiedzialności, jeśli podejmują niebezpieczne, nielegalne działania w celu zwiększenia swoich dochodów.

  “Rozwój szczepionki Covid-19 oraz oświadczenia składane przez firmy Pfizer, Moderna oraz Johnson & Johnson, a także ich wiedza, mają głębokie znaczenie dla zdrowia i dobrobytu społeczeństwa. To dochodzenie ma na celu odkrycie prawdy” – powiedział Prokurator Generalny Paxton.

  “Ta pandemia była bardzo trudnym czasem dla Amerykanów. Jeśli jakakolwiek firma nielegalnie wykorzystywała konsumentów w tym okresie lub narażała bezpieczeństwo ludzi, aby zwiększyć swoje zyski, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Jeśli polityka zdrowia publicznego została opracowana na podstawie wadliwych lub wprowadzających w błąd badań, społeczeństwo musi się o tym dowiedzieć. Katastrofalne skutki pandemii i późniejsze interwencje wymuszone na naszym kraju i obywatelach zasługują na intensywną kontrolę, a my ścigamy wszelkie przejawy niewłaściwego postępowania w najszerszym zakresie.”

  Źródło: https://www.texasattorneygeneral.gov/news/releases/paxton-launches-investigation-gain-function-research-and-misrepresentations-covid-19-vaccine

 • Ostrzeżenie: Pierwsza oficjalna Parada Gejowska zorganizowana przez Disneya

  Ostrzeżenie: Pierwsza oficjalna Parada Gejowska zorganizowana przez Disneya

  Disney, przez lata postrzegany jako autorytet w dziedzinie rozrywki dla najmłodszych, podjął bardzo niepokojące działania. Firma ogłosiła niedawno, że zorganizuje pierwszą imprezę „Gay Nite” w swoim parku w Anaheim.

  Ukochane przez dzieci postacie, takie jak Myszka Miki i Minnie zostały przekształcone w ikony społeczności LGBT!

  Lobby LGBT wywiera ogromną presję na dyrektora generalnego Disneya, Roberta Igera kierując swoją agendę do najmłodszych widzów. Z tego powodu CitizenGO przygotowuje kampanię skierowaną do reklamodawców Disneya, takich jak Mattel Inc. i Marriott Hotels & Resorts.

  Celem CitizenGO jest zmuszenie Disneya do powrotu do swoich korzeni, czyli fabryki marzeń dla dzieci, wolnej od ideologicznej propagandy. Można to zrobić, wpływając na wyniki finansowe firmy, a Państwa wsparcie jest kluczowe!

  Disney już teraz boryka się z trudnościami finansowymi, jego akcje są na najniższym poziomie od dwóch lat, a firma ponosi ogromne straty w dziedzinie usług streamingowych. Razem możemy wywrzeć presję na Roberta Igera, aby porzucił szkodliwą politykę Disneya, a także chronić niewinność naszych dzieci.

  CitizenGO prosi o wsparcie, aby chronić dzieci przed propagandą LGBTQ Disneya

  https://go.citizengo.org/PL-2023-05-22-Global-OT-FMA-NA-Disney2023_OTD-Disney2023_OTD_LP-OTD-PL.html

  Disney ogłosił, że 13 i 15 czerwca odbędzie się ich pierwsza impreza „Pride Nite”, podczas której takie postacie jak Myszka Miki i Myszka Minnie wystąpią w specjalnych tęczowych kostiumach. Całe wydarzenie ma być jednym, wielki świętem ruchu LGBTQ.

  Tym skandalicznym działaniem, Disney łamie obowiązujące w stanie Floryda prawo, które zabrania dyskusji na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej z dziećmi, które nie ukończyły czwartej klasy.

  Lobby LGBT wywiera ogromną presję na dyrektora generalnego Disneya, Roberta Igera, forsując ideologię gender i kierując ją w stronę dzieci. Nie możemy na to dłużej pozwalać.

  Zespół CitizenGO rozpoczął masową kampanię, w której zwraca się do reklamodawców Disneya w celu powstrzymania parad „Gay Pride” (z ang. Dumni z bycia gejami).

  CitizenGO wykorzysta platformy cyfrowe, aby dotrzeć do reklamodawców Disneya takich jak Mattel i Marriott Hotels & Resorts, a także poinformuje ich o promowaniu przez firmę treści LGBT oraz ideologii gender wśród dzieci.

  Może umknął naszej uwadze fakt, że widzowie telewizyjni oraz subskrybenci platformy Disney+ płacą przecież znaczne kwoty za dostęp do rozrywki Disneya. Oznacza to, że mimo ich neutralnej lub negatywnej postawy wobec postępowej agendy firmy, prawdopodobnie płacą Disneyowi za jej promowanie. Dodatkowo, wersja podstawowa Disney+ obejmuje reklamy.

  Stanowi to znaczną część rocznych przychodów firmy, które mogłyby zostać wykorzystane na promowanie treści zgodnych z właściwymi wartościami.

  Teraz nadszedł czas do działania!

  Sukces kampanii CitizenGO i jej ogromne poparcie zmusiłyby Disneya do zrobienia kroku w tył. Miejmy nadzieje, że zamiast działać w interesie lobby LGBT, firma powróci do swojej pierwotnej roli, promując prawdziwe wartości wśród najmłodszych.

  Mogą Państwo wesprzeć kampanię CitizenGO skierowaną do reklamodawców Disneya, dostawców usług telewizyjnych oraz platform streamingowych, aby powstrzymać promowanie treści LGBT wśród dzieci.

  https://go.citizengo.org/PL-2023-05-22-Global-OT-FMA-NA-Disney2023_OTD-Disney2023_OTD_LP-OTD-PL.html

  Akcje Disneya osiągnęły najniższy poziom w ciągu dwóch lat, po tym, jak firma ogłosiła straty ze swojej działalności streamingowej. W czwartym kwartale 2022 roku, Disney+ stracił ok. półtora miliarda dolarów, co również przyczyniło się do zwolnień pracowników.

  Kierując kampanię do firm, które płacą Disneyowi ukryte opłaty za przekazywanie ich treści, czyli jego reklamodawców, platform telewizyjnych i streamingowych, możemy uderzyć tam, gdzie boli najbardziej – w finanse. W ten sposób zmusimy Disneya do zaprzestania promocji niebezpiecznej radykalnej ideologii „woke”.

  Trzeba naciskać na dyrektora generalnego Disneya, Roberta Igera, aby podjął właściwe działania i porzucił obecną politykę firmy polegającą na promowaniu agendy LGBT oraz ideologii gender wśród dzieci.

  W rzeczywistości, dyrektor generalny Disneya wielokrotnie sugerował, że chciałby porzucić ideologie “woke”. Oto, co powiedział:

  “Czy podoba mi się to, że Disney jest uwikłany w ‘kontrowersje’? Oczywiście, że nie. To może mieć negatywny wpływ na firmę. I jeśli mogę coś zrobić, aby uspokoić tę sytuację, to zamierzam to zrobić.”

  Nadszedł czas. Zatrzymajmy radykalne, lewicowe lobby LGBT, które wpływa negatywnie na Disneya.

  Pamiętajmy, że jest to walka o niewinność naszych dzieci. To walka o naszą przyszłość. I to jest walka, którą możemy i musimy wygrać.

  Więcej informacji w języku angielskim:

  How Disney is indoctrinating your kids in the ways of woke while they watch Saturday morning cartoons (Daily Mail) https://www.dailymail.co.uk/news/article-11732617/How-Disney-indoctrinating-kids-woke-cartoons.html

  Leaked Disney Zoom Meeting EXPOSES Company’s Efforts To Make LGBTQ Issues A Focus In Films And Theme Parks (Turning Point USA) https://www.tpusa.com/live/leaked-disney-zoom-meeting-exposes-companys-efforts-to-make-lgbtq-issues-a-focus-in-films-and-theme-parks

  Disney begins largest wave of layoffs, targeting thousands at ESPN, Parks, and other divisions (CNN) https://edition.cnn.com/2023/04/24/media/disney-begin-layoffs/index.html

  Disneyland will host its first-ever Pride Nite this coming Pride Month. Here’s what to know. (Usa Today) https://eu.usatoday.com/story/travel/experience/america/theme-parks/2023/04/18/disneyland-pride-nite-pride-month-event/11658030002/

  Disney publicizes first official LGBTQ event at Disneyland right after DeSantis threatens the company (Insider) https://www.businessinsider.com/disney-lgbtq-pride-event-disneyland-ron-desantis-threatens-prison-2023-4

 • SEERS 2025 – Nowa pandemia zaplanowana na 2025 rok?

  SEERS 2025 – Nowa pandemia zaplanowana na 2025 rok?

  Zaczyna się, Bill Gates ogłasza datę następnej pandemii i miejsce wybuchu

  Bill Gates i WHO przeprowadzili symulację następnej pandemii, która pojawi się w 2025 r.

  Johns Hopkins Center for Health Security we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Bill & Melinda Gates Foundation przeprowadzili kolejne ćwiczenie pandemiczne w Brukseli, Belgia, 23 października 2022 r.

  Zjawisko to nazwano SEERS, Severe Epidemic Enterovirus Respiratory Syndrome 2025. Jesteś gotowy?

  CO TO JEST SEERS 2025

  Bill Gates przewidział nowego wirusa i pandemię do 2025 roku.

  Bill Gates był członkiem grupy roboczej badającej inny możliwy scenariusz pandemii.

  Kilka lat temu Bill Gates był członkiem grupy roboczej, w której analizowano możliwe scenariusze globalnych katastrof.

  Był to tzw. Event 201, symulacja pandemii koronawirusa przeprowadzona w październiku 2019 r., zorganizowana przez Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Uniwersytetu Johna Hopkinsa, Światowe Forum Ekonomiczne oraz Fundację Billa i Melindy Gatesów. Badanie przeprowadzono na dwa miesiące przed pandemią koronawirusa , która powoduje chorobę COVID-19, i która została rozpoznana na całym świecie. Chociaż scenariusz był teoretyczny, prawdopodobieństwo tego, co zostało później ujawnione, zwróciło uwagę wielu.

  Zarówno Event 201, jak i nowa symulacja o nazwie Catastrophic Contagion: Pandemics ( która odbyła się w zeszłym roku i została zaaranżowana przez grupę Grand Challenges w Brukseli ) miały ze sobą coś wspólnego. Z tej okazji impreza odbyła się również w październiku.

  W Event 201 opracowano scenariusz, w którym wirus oddechowy z rodziny SARS pojawił się w sferze międzynarodowej, ale którego pacjentem 0 była świnia. Poprzez chorobę odzwierzęcą dotarł do ludzi z możliwością zabicia 100 milionów osób. Teraz na nowym spotkaniu trwały prace nad kolejnym scenariuszem globalnej pandemii.

  MOŻLIWA NASTĘPNA PANDEMIA?

  Zeszłoroczne ćwiczenie symulowało serię posiedzeń rady doradczej ds. zdrowia WHO w sprawie kolejnej pandemii do 2025 r. Podobnie jak w przypadku Event 201, pracowano nad sposobem reagowania na lokalną epidemię w jednej części świata, która następnie szybko się rozprzestrzenia, stając się pandemią ze wskaźnikiem śmiertelności wyższym niż w przypadku COVID-19 i nieproporcjonalnie dotykającym dzieci i młodzież. Według szacunków zginęłoby 20 milionów ludzi, z czego 15 milionów to dzieci.

  W prezentacji wzięli udział eksperci ds. zdrowia z Senegalu, Rwandy, Angoli, Liberii, Nigerii, Indii, Singapuru i Niemiec. Rzecznikiem wydarzenia był Bill Gates z Fundacji Billa i Melindy i Gatesów, który jest bardzo zainteresowany przyszłymi pandemiami. Z tej okazji wirus został nazwany SEERS: heavy epidemic respiratory syndrome by enterovirus 2025, ze względu na jego akronim w języku angielskim.

  BILL GATES PRZEWIDUJE NAJGORSZE. CO NADEJDZIE W TYM ROKU?

  Bill Gates stwierdził, że ten rok będzie trudny z dwóch powodów: po pierwsze, wojny między Rosją a Ukrainą, a po drugie, szkód spowodowanych pandemią Covid-19. Obie dadzą więcej czasu na stabilizację światowej gospodarki.

  „Mamy długi związane z pandemią, a cykl gospodarczy się zmienia” – przekonywał.

  „Pandemia COVID-19 spowodowała śmierć milionów ludzi i poważnie utrudniła wysiłki na rzecz uodpornienia dzieci. Wojna Rosji z Ukrainą powoduje straszne cierpienia w Europie Wschodniej i podnosi ceny żywności i energii na całym świecie” – napisał Bill Gates na swoim blogu.

  22.05.2023 Szef WHO apeluje do władz: Przygotujcie się na następną pandemię

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-05-22/szef-who-apeluje-do-wladz-przygotujcie-sie-na-nastepna-pandemie/

  Przeciwstawmy się planom przejęcia władzy przez WHO: Powiedzmy NIE Traktatowi Pandemicznemu

  https://citizengo.org/pl/ot/210620-sprzeciw-wobec-ratyfikacji-traktatu-pandemicznego-who

 • Pliki Twittera. UWAGA: Twitter był naciskany przez firmę Pfizer, aby usunął posty kwestionujące skuteczność szczepionki Covid

  Alex Berenson wrzucił zapisy z plików na Twitterze, stwierdzając, że członek zarządu firmy Pfizer wywierał presję na Twitterze, aby tłumił i cenzurował wszelkie posty kwestionujące skuteczność firmowej szczepionki mRNA.

  Z plików na Twitterze: członek zarządu firmy Pfizer, Scott Gottlieb, potajemnie naciskał na Twitterze, aby ukryć posty kwestionujące niezwykle dochodowe szczepionki Covid jego firmy.

  27 sierpnia 2021 r. członek zarządu firmy Pfizer, dr Scott Gottlieb, wysłał e -mail do Todda O’Boyle’a, starszego menedżera ds. polityki publicznej w lokalizacji Twittera w Waszyngtonie, według LinkedIn, a także punktu kontaktowego Twittera z Białym Domem, informuje Berenson.

  Temat e-maila zawierał tweet od dr. Bretta Giroira, który przez krótki czas służył pod rządami Gottlieba w Agencji ds. Żywności i Leków.

  Ten tweet brzmiał: „Teraz jest jasne, że naturalna odporność [Covid-19] jest lepsza niż odporność [szczepionkowa] według ALOT. Nie ma naukowego uzasadnienia dla [odporności na szczepienie], jeśli dana osoba miała wcześniejszą infekcję”.

  W tweecie dodano, że dyrektor CDC Rochelle Walensky i prezydent Joe Biden „muszą postępować zgodnie z nauką. Jeśli nie było wcześniejszej infekcji? Zaszczep się!”

  W odpowiedzi na tweeta Gottlieb powiedział O’Boyle’owi: „To jest rodzaj rzeczy, które są rażące. Tutaj wyciąga daleko idące wnioski z jednego retrospektywnego badania w Izraelu, które nie zostało zrecenzowane. Ale ten tweet się skończy staje się wirusowy i zwiększa zasięg wiadomości”.

  Według Berensona, O’Boyle przekazał e-mail Gottlieba do zespołu Twittera „Strategic Response” za pośrednictwem Jira, wewnętrznego systemu używanego przez Twittera do zarządzania skargami.

  Zespół Strategic Response jest odpowiedzialny za „rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez najważniejszych pracowników i użytkowników firmy” – napisał Berenson.

  O’Boyle napisał w tym przesłanym e-mailu: „Proszę zapoznać się z tym raportem byłego komisarza FDA”, pomijając fakt, że Gottlieb był członkiem zarządu firmy Pfizer, jednej z firm produkujących szczepionki mRNA stosowane przeciwko Covid-19.

  Chociaż analityk Strategic Response stwierdził, że tweet nie naruszył zasad Twittera dotyczących dezinformacji, tweet nadal był oznaczony jako „wprowadzający w błąd”.

  Gottlieb ponownie wysłał tweet do O’Boyle’a 3 września 2021 r., Napisany przez Justina Harta, w którym stwierdzono: „Kije i kamienie mogą złamać mi kości, ale wirusowy patogen o współczynniku śmiertelności dzieci wynoszącym ~ 0% kosztował nasze dzieci prawie trzy lata nauki”.

  O’Boyle po raz kolejny odniósł się do Gottlieba jako „byłego komisarza FDA Gottlieba”, chociaż Twitter nie podjął działań w związku z tą skargą.

  W odpowiedzi na ostatni wrzut plików na Twitterze, właściciel Twittera, Elon Musk, napisał: „Niektóre spiski są w rzeczywistości prawdziwe”.

  Gottlieb również odpowiedział, pisząc w wątku na Twitterze: „W przeszłości zgłaszałem na Twitterze obawy związane z bezpieczeństwem moim i innych osób oraz groźbami na platformie. Dotyczyło to zarówno bezpośrednich, jak i konkretnych gróźb. zawierał stwierdzenia, które moim zdaniem były celowo fałszywe i podżegające”.

  Gottlieb powiedział, że „Selektywne ujawnianie mojej prywatnej komunikacji z Twitterem podsyca środowisko zagrożeń”.

  „Podobnie jak działania, które wzmacniają ludzi, którzy wykazali niewielką powściągliwość, jeśli chodzi o celową ostrą krytykę. Inicjuje to bardziej groźny dialog, z potencjalnie poważnymi konsekwencjami” – dodał.

  Gottlieb opublikował dodatkowe e-maile, w których komunikował się z Twitterem, dodając, że „bezpieczeństwo pozostaje egzystencjalną troską Twittera” i że „jeśli celem Twitter Files jest przejrzystość, oto niektóre z prywatnych e-maili, które miałem z Twitterem”.

  Jeden z tych e-maili do O’Boyle’a z 1 października 2021 r. brzmiał: „Todd, to mnie doxxuje, przywołuje moją żonę. Przekazałem to niektórym ochroniarzom, ale chciałem też dla ciebie oznaczyć”.

  W odpowiedzi O’Boyle napisał: „Cześć Scott – przykro mi to słyszeć. Natychmiast wyślę to do naszego zespołu”.

  Inny e-mail, wysłany do O’Boyle’a 31 sierpnia 2021 r., podkreśla komentarz osoby skierowany do Gottlieba, stwierdzający: „Zabij tego drania!”

  E-mail z 3 kwietnia 2022 r. do O’Boyle’a oznaczał szereg wiadomości od użytkownika nazywającego Gottlieba „mordercą” i mówiącego, że wkrótce zostanie „osądzony” lub będzie musiał zponieść „odpowiedzialność”. Gottlieb zauważył, że ten użytkownik zamieścił również różne posty dotyczące praw do posiadania broni.

  „Będąc ich odbiorcą, wydaje się, że zbliża się to do podżegania do przemocy. Poniżej zamieściłem kilka tweetów, ale są tweety o w tym samym stylu”.

  Gottlieb i Berenson stanęli łeb w łeb już wcześniej, a Berenson ujawnił w październiku 2022 r. , że Gottlieb, „dyrektor firmy Pfizer, w komitecie wykonawczym firmy Pfizer, która zarabia 10 miliardów dolarów na sprzedaży tych szczepionek, udał się na Twittera i powiedział: „ten facet jest problemem”. A potem mnie zakazali”.

  Berenson, rozmawiając z Tuckerem Carlsonem, ujawnił, że Andy Slavitt, „który był w Białym Domu jako starszy doradca zespołu reagowania na COVID w administracji Bidena”, rozmawiał z Twitterem już w kwietniu 2021 r. o „kim byłem i że Byłem problemem dla Białego Domu i zniechęcałem ludzi do otrzymywania szczepionek , których chciał Biały Dom, i pytałem ich, dlaczego mnie nie zbanowali, więc to wiemy”.

  Berenson dodał później: „W lipcu dali mi trzy ostrzeżenia, a miałem już jedno poprzednie ostrzeżenie, o którym nawet nie wiedziałem. Byłem więc o jedno uderzenie od zawieszenia pod koniec lipca. A tak przy okazji, Andy Slavitt, którego nie ma już w Białym Domu, ale wciąż był jakby w centrum tego spisku i rozmawiał z Albertem Bourlą, który był szefem firmy Pfizer, i rozmawiał z ludźmi z administracji, na praktycznie codziennie, był bardzo zdenerwowany”.

  „Kontynuował potajemne naciskanie na Twittera, aby mnie zbanował” – kontynuował Berenson. „Mimo to, kiedy wróciłem na platformę w zeszłym roku w sierpniu i zadawałem jeszcze trudniejsze pytania na temat szczepionek, w czasie, gdy administracja Bidena wiedziała, że ​​będą naciskać na mandaty, wiedziała, że ​​będą naciskać na dopalacze , nadal by mnie nie zbanowali. A potem Scott Gottlieb, który jest dyrektorem firmy Pfizer w komitecie wykonawczym firmy Pfizer, która zarabia 10 miliardów dolarów na sprzedaży tych szczepionek, wszedł na Twittera i powiedział, że ten facet jest problemem a potem mnie zbanowali”.

  Konto Berensona na Twitterze zostało później przywrócone po tym, jak firma zajmująca się mediami społecznościowymi rozstrzygnęła pozew z dziennikarzem.

  Wkrótce po tym, jak Berenson to ujawnił, Gottlieb dołączył do „Squawk Box” CNBC, stwierdzając: „Nie przejmuję się debatą. Martwią mnie fizyczne groźby i bezpieczeństwo”.

 • Legenda NFL Franco Harris umiera nagle – był rzecznikiem CDC ds. „Szczepionek” na COVID

  Legenda NFL Franco Harris umiera nagle – był rzecznikiem CDC ds. „Szczepionek” na COVID

  Legenda NFL Pittsburgh Steeler i gwiazda Hall of Fame Franco Harris zmarł nagle, zaledwie kilka dni przed tym, jak miał zostać uhonorowany przez Pittsburgh Steelers i wycofać swój numer na koszulce.

  Franco Harris zmarł nagle we wtorek, a oto pamięć o jego dziedzictwie i tym, co znaczył dla Pittsburgh Steelers.

  Dziś rano pojawiła się wiadomość, że wielki Steelers, Franco Harris, zmarł w wieku 72 lat. Na kilka dni przed rocznicą jego Niepokalanego Przyjęcia legenda miała zostać uchonorowana, a jego numer na koszulce oficjalnie wycofany podczas sobotniego meczu. W chwili pisania tego tekstu przyczyna śmierci nie została ustalona.
  To cios dla wszystkich w rodzinie Steelersów. Harris był gigantem dynastii lat 70. i ulubieńcem fanów długo po przejściu na emeryturę. Jest synonimem sukcesu tego zespołu, w tym czterech Super Bowl w ciągu tej dekady. Zostawia żonę Danę Dokmanowicz ( Źródło ).
  Franco Harris CDC

  Franco Harris był jednym z „absolwentów NFL”, którzy w zeszłym roku pracowali z CDC nad promocją „szczepionek” na COVID-19.

  Kondolencje od sportowców, celebrytów i polityków zaczęły napływać, gdy pojawiły się wieści o śmierci Harrisa, w tym od senatora Jaya Costy, który powiedział, że Harris jest przyjacielem rodziny.

  Harris rozpoczął swoją profesjonalną karierę piłkarską jako numer 1 w Pittsburgh Steelers. Został wprowadzony do Pro Football Hall of Fame w 1990 roku.

  Zgodnie z komunikatem prasowym organizacji, flaga w Pro Football Hall of Fame zostanie opuszczona do połowy masztu na jego cześć.

 • Nie żyje były papież Benedykt XVI

  Nie żyje były papież Benedykt XVI

  Benedykt XVI zmarł w wieku 95 lat.

  Kierował Kościołem katolickim przez mniej niż osiem lat, aż do 2013 roku gdy został pierwszym papieżem, który złożył rezygnację od czasu Grzegorza XII w 1415 roku.

  Benedykt spędził ostatnie lata w klasztorze Mater Ecclesiae w murach Watykanu, gdzie zmarł w sobotę o godzinie 09:34 (08:34 GMT).

  „Z żalem zawiadamiam, że dziś o godzinie 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie zmarł Papież Emeryt Benedykt XVI.
  Dalsze informacje zostaną podane tak szybko, jak to możliwe” – napisał na Twitterze Vatican News

  Jego następca papież Franciszek poprowadzi pogrzeb 5 stycznia.

  O śmierci Benedykta XVI poinformował w sobotnie przedpołudnie dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

  “Z żalem informuję, że papież emeryt, Benedykt XVI, zmarł dziś o 9.34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie. Dalsze informacje zostaną przekazane tak szybko, jak to będzie możliwe” – przekazał w pisemnym oświadczeniu

  Watykan poinformował, że od 2 stycznia ciało papieża emeryta zostanie umieszczone w Bazylice św. Piotra na „pozdrowienie wiernych”.

  Po ogłoszeniu śmierci byłego papieża w monachijskiej katedrze i na placu św. Piotra w Rzymie rozbrzmiały dzwony.

  Głowa Kościoła katolickiego w Anglii i Walii, kardynał Vincent Nichols, powiedział, że papież Benedykt był „jednym z wielkich teologów XX wieku”.

  W oświadczeniu powiedział: „Ze szczególnym sentymentem wspominam niezwykłą papieską wizytę na tych ziemiach w 2010 roku. Widzieliśmy jego uprzejmość, łagodność, bystrość umysłu i otwartość na wszystkich, których spotkał”.

  Brytyjski premier Rishi Sunak nazwał byłego papieża „wielkim teologiem, którego wizyta w Wielkiej Brytanii w 2010 roku była historycznym momentem zarówno dla katolików, jak i niekatolików w całym kraju”.

  Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że papież Benedykt „pracował duszą i inteligencją na rzecz bardziej braterskiego świata” i powiedział, że jego myśli są skierowane do katolików we Francji i na całym świecie.

  Premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała, że ​​papież Benedykt „był gigantem wiary i rozumu”.

  „Oddał swoje życie w służbie Kościoła powszechnego i przemawiał i nadal będzie przemawiał do serc i umysłów ludzi duchową, kulturową i intelektualną głębią swojego Magisterium”.

  Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że dla wielu, nie tylko w Niemczech, papież Benedykt był „postacią kształtującą Kościół katolicki, osobowością kontrowersyjną i mądrym teologiem”.

  Prezydent Irlandii Michael D Higgins powiedział, że były papież zostanie zapamiętany za „niestrudzone wysiłki na rzecz znalezienia wspólnej drogi w promowaniu pokoju i dobrej woli na całym świecie”.

  Arcybiskup Canterbury, Justin Welby, powiedział, że papież Benedykt był „jednym z największych teologów swoich czasów – oddanym wierze Kościoła i niezłomnym w jego obronie”.

  Na wieść o śmierci byłego papieża ludzie zaczęli gromadzić się na placu św. Piotra w Rzymie.

  65-letnia Anna Maria i 64-letnia Patrizia, które przyjechały z Bolonii w północnych Włoszech, powiedziały, że pojechały tam natychmiast, gdy tylko dowiedziały się o śmierci.

  „Przybyliśmy tutaj, aby się modlić. Był wielkim papieżem, z pewnością bardzo różnym od Franciszka, był wielkim intelektualistą i uczonym. Podobnie jak reszta Kościoła, zawsze będziemy go pamiętać” – powiedziała Anna Maria.

  Barbara Bernadas, turystka z hiszpańskiej Barcelony, powiedziała, że ​​ona i jej chłopak poczuli się oszołomieni, gdy usłyszeli tę wiadomość.

  „O jego śmierci dowiedzieliśmy się, gdy byliśmy na Placu Świętego Piotra. Przewodnik turystyczny właśnie opowiadał nam, gdzie mieszkał Benedykt, to wydaje się surrealistyczne. Co się teraz stanie? teraz. Z pewnością jest to bezprecedensowy historyczny moment” – powiedział.

  Chociaż były papież był chory od jakiegoś czasu, władze watykańskie poinformowały, że jego stan pogorszył się z powodu podeszłego wieku.

  Urodzony jako Joseph Ratzinger w Niemczech. Benedykt miał 78 lat, kiedy w 2005 roku został jednym z najstarszych papieży, jakich kiedykolwiek wybrano.

  Mateusz Morawiecki, wspomniał na Twitterze Benedykta XVI, zwracając uwagę na jego wybitne zasługi w dziedzinie teologii.

 • Zimowa burza w Buffalo: policja szuka bohatera, któremu przypisuje się uratowanie kilku istnień ludzkich

  Zimowa burza w Buffalo: policja szuka bohatera, któremu przypisuje się uratowanie kilku istnień ludzkich

  Mężczyzna, którego policja nazywa „Merry Christmas Jay”, włamał się do szkoły w Buffalo i wprowadził do środka kilka osób, aby schroniły się przed burzą

  Policja poszukuje mężczyzny, który 23 grudnia włamał się do szkoły w rejonie Buffalo. Nie po to, aby oskarżyć go o jakiekolwiek przestępstwa, ale aby podziękować mu za jego bezinteresowne działania, które prawdopodobnie uratowały kilka istnień ludzkich i dwa psy podczas brutalnej zimowej burzy w zeszłym tygodniu.

  Mężczyzna, którego policja nazywa „Merry Christmas Jay”, zostawił notatkę wyjaśniającą, że w piątek wieczorem wybił okno, aby móc wprowadzić kilka osób do szkoły Pine Hill na przedmieściach Buffalo w Cheektowaga.

  „Bardzo mi przykro z powodu wybicia szkolnego okna i włamania do kuchni” – czytamy w notatce.

  „Utknąłem w piątek o 20:00 i spałem w mojej ciężarówce z dwoma nieznajomymi. Po prostu starałem się nie umrzeć. Było też 7 starszych osób, które utknęły i skończyło im się paliwo. Musiałem to zrobić, aby uratować wszystkich i zapewnić im schronienie, jedzenie i łazienkę”

  Policja chce podziękować mężczyźnie, który włamał się do szkoły w Buffalo, aby uratować kilka osób podczas brutalnej zimowej burzy w zeszłym tygodniu
  Mężczyzna zostawił notatkę wyjaśniającą, dlaczego włamał się do szkoły i podpisał ją „Wesołych Świąt, Jay”

  Administrator budynku otrzymał alarm o włamaniu w piątek wieczorem, ale policja nie mogła natychmiast zareagować z powodu pogarszającej się pogody.

  Gdy funkcjonariusze w końcu dotarli do szkoły kilka dni później, znaleźli notatkę od „Merry Christmas Jay”.

  Osoby schroniły się przed burzą w szkole Pine HIll w zeszły piątek i sobotę.

  Kiedy Departament Policji Cheektowaga ściągnął nagranie z monitoringu wewnątrz szkoły, „byli świadkami, jak ludzie opiekują się ludźmi”.

  „Była zamrażarka pełna jedzenia, ale nikt jej nie dotykał. Jedli tylko to, co było niezbędne do przeżycia. Korzystali z siłowni dla dzieci do zabawy. Wyciągali też inteligentne tablice z sal lekcyjnych, aby oglądać wiadomości w poszukiwaniu informacji” – poinformowała policja w Cheektowaga.

  „Mieli 2 psy, którymi się również opiekowali. Kiedy w końcu mogli bezpiecznie wyjść, nigdy byś nie przypuszczał, że ktoś tam był”.

  Co najmniej 39 osób zginęło w wyniku zimowej burzy, która nawiedziła Buffalo w piątek i sobotę.

  Gwardia Narodowa chodziła w czwartek od drzwi do drzwi w drugim co do wielkości mieście Nowego Jorku. Urzędnicy ostrzegli, że można znaleźć więcej ciał.