Fakty Press

Wiadomości z kraju i ze świata

Sportowiec Roku 2020: Robert Lewandowski został wybrany Sportowcem Roku w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Drżący głos i wzruszająca przemowa Roberta Lewandowskiego po zwycięstwie w plebiscycie

W sobotę odbyła się Gala Mistrzów Sportu, podczas której sportowcem roku został wybrany Robert Lewandowski. Piłkarz Bayernu Monachium wskazał, na kogo oddałby swój głos w prestiżowym plebiscycie.

Tradycyjnie podczas Gali Mistrzów Sportu wybrano najlepszych sportowców minionego roku. Tym razem faworytem do zwycięstwa w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” był Robert Lewandowski, który po raz pierwszy w karierze wygrał Ligę Mistrzów, a z Bayernem Monachium sięgnął także po mistrzostwo Niemiec i krajowy puchar. W każdych z tych rozgrywek był królem strzelców.

Robert Lewandowski sięgnął po tytuł Sportowca Roku 2020 w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Polsatu. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski wygłosił na scenie płomienną mowę;

Chciałbym podziękować mojemu tacie i mojej mamie, którzy bardzo mnie wspierali i wspierają cały czas. Żałuję tylko, że mój tata nie mógł nigdy zobaczyć mojego meczu na żywo. Myślę, że dla chłopaka, który dorasta, to ciężki czas. Wiedziałem jednak, że nie mogę się załamać, że przeciwności losu i przeszkody, na które trafiałem na swojej drodze, spowodują, że będę mocniejszym facetem
https://youtu.be/b2y7pRGxAl0

To nie pierwszy raz, kiedy „Lewy” zajął pierwsze miejsce. Już wcześniej zdarzyło się to w 2015 r.

W 2019 r. też wszystko wskazywało na to, że to „Lewy” znajdzie się na czele stawki, ale mobilizacja środowiska żużlowego sprawiła, że to Bartosz Zmarzlik triumfował.

Sportowcem Roku w Polsce najczęściej w historii wybierana była Justyna Kowalczyk, która na koncie ma aż pięć zwycięstw. Czterokrotnie wygrywali Irena Szewińska, Adam Małysz i Stanisława Walasiewicz. Trzy triumfy ma Otylia Jędrzejczak, a dwa razy ze statuetki i pierwszego miejsca mogli się cieszyć Janusz Sidło, Robert Korzeniowski, Józef Szmidt, Kamil Stoch, Halina Konopacka, Ryszard Szurkowski, Janusz Pyciak-Peciak oraz Paweł Nastula. Teraz do tego grona dołącza najlepszy polski piłkarz w historii Robert Lewandowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *