Fakty Press

Wiadomości z kraju i ze świata

Pozorowane szczepienie na Covid-19 w szpitalu w Teksasie

Szpital w Teksasie twierdzi, że dał pielęgniarce drugą szczepionkę na COVID po tym, jak został oskarżony o fingowanie pierwszego zastrzyku przez widzów telewizyjnych, którzy twierdzili, że tłok strzykawki się nie poruszył.

Uniwersyteckie Centrum Medyczne w El Paso zaprosiło ekipy telewizyjne do obejrzenia, jak we wtorek rozdają pierwsze pięć szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Widzowie zapytali, czy druga pielęgniarka Ricardo Martinez otrzymała szczepionkę po tym, jak zauważyli, że tłok strzykawki wydawał się nie poruszać. Tłok strzykawki został już wciśnięty przed włożeniem igły w ​​ramię pacjenta.

Szpital zaprzeczył, że szczepionka jest fałszywa lub inscenizowana, ale powiedział, że „zbadają to”

Wygladało na to, że tłok strzykawki został już wciśnięty przed włożeniem igły w ​​ramię Ricardo Martineza.

Widzowie skontaktowali się ze stacją, aby zapytać, czy pracownik w ogóle dostał szczepienie, czy też zostało to inscenizowane.

Szpital non-profit, który ma 394 łóżka, zaprzeczył, że szczepienie było fałszywe lub inscenizowana, ale powiedział, że „przyjrzy się bliżej” nagraniu wideo, a także zaszczepi pielęgniarkę po raz drugi.

Pracownik służby zdrowia UMC Martinez powiedział później, że był „zaszczycony tym, że był jednym z pierwszych, którzy otrzymali szczepionkę”.

UMC było jednym z kilku szpitali w El Paso, które rozpoczęły podawanie szczepionki Pfizer na COVID-19, w niedzielę w Stanach Zjednoczonych.

Około 3 milionów dawek zostało wysłanych z fabryki w Michigan w piątek, gotowych do podania od poniedziałku.

W oświadczeniu szpital powiedział: „Po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiły się liczne doniesienia o tym, że jedna z pięciu pielęgniarek otrzymujących we wtorek szczepionkę nie otrzymała pełnej dawki szczepionki, chcemy usunąć wszelkie wątpliwości, że nie był w pełni zaszczepiony i dalej wzmocnić zaufanie do procesu szczepień”

Dodali, że pielęgniarka została zaszczepiona po raz drugi.

UMC potwierdziło w Amerykańskim Komitecie Doradczym ds. Praktyk Szczepień (ACIP), że ponowne szczepienie pielęgniarki nie spowoduje negatywnych skutków.

Pielęgniarka będzie musiała wrócić po trzech tygodniach, aby otrzymać drugą dawkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *