Fakty Press

Wiadomości z kraju i ze świata

Elon Musk mówi, że pozwoli Trumpowi wrócić na Twitter

Trump został wykluczony z platformy w styczniu 2021 r., w ostatnich dniach jego prezydentury, w związku z niepokojami po ataku z 6 stycznia na Kapitol Stanów Zjednoczonych.

Miliarder technologiczny Elon Musk powiedział we wtorek, że pozwoli byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi wrócić na Twittera po tym, jak Musk zakończy swój plan zakupu firmy, podając najbardziej konkretny przykład tego, jak jego wizja mediów społecznościowych spełniłaby się w rzeczywistości.

Musk powiedział na imprezie sponsorowanej przez The Financial Times, że Twitter „trwale zawiesił” Trumpa w styczniu 2021 r. po tym, jak zwolennicy Trumpa brutalnie zaatakowali Kapitol Stanów Zjednoczonych, jest „moralnie zły” i „głupi w ekstremalnych warunkach”.

„Uważam, że zakazanie Donaldowi Trumpowi nie było słuszne” – powiedział Musk, dyrektor generalny Tesli, podczas wydarzenia Future of the Car za pomocą zdalnego wideo.

„Myślę, że to był błąd, ponieważ zraziło to dużą część kraju i ostatecznie nie spowodowało, że Donald Trump nie miał głosu”, powiedział, powołując się na nowo uruchomioną platformę technologiczną Trumpa, Truth Social.

Odwróciłbym stały zakaz – powiedział Musk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *