Armia Ukrainy odpiera ataki wroga w pobliżu 14 osad

Siły ukraińskie odparły ataki wroga w pobliżu 14 osiedli w trzech regionach w ciągu ostatniego dnia.

Odpowiednie oświadczenie zostało wydane przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Raport;

„W ciągu ostatniego dnia Siły Obronne Ukrainy odparły ataki rosyjskich najeźdźców w pobliżu miejscowości Hrianykiwka w obwodzie charkowskim; w obwodzie ługańskim Novoselivske, Chervonopopivka, Serebrianske i Bilohorivka; oraz w obwodzie donieckim Biłohoriwka, Soledar, Bachmuckie, Bachmut, Kurdiumówka, Niewelskie, Marinka, Pobieda i Nowomykaliwka”

Wróg przeprowadził jeden nalot i 11 ataków rakietowych, w tym trzy na infrastrukturę cywilną w obwodzie charkowskim, donieckim i zaporoskim.

Ponadto wojska rosyjskie ponad 60 razy otworzyły ogień z wielorakietowych systemów rakietowych (MLRS).

Na kierunkach wołyńskim i poleskim sytuacja raczej się nie zmieniła. Nie wykryto żadnych oznak formowania się zgrupowań ofensywnych wroga.

Na kierunkach Siewierskim i Słobożańskim wojska rosyjskie otworzyły ogień w pobliżu miejscowości Leonówka, Buczki i Haj obwodu czernihowskiego; Kucherivka i Kindrativka regionu Sumy; oraz region charkowski Strilecha, Starica, Tyche, Ambarne, Vilkhuvatka, Khatnie, Milove, Dvorichna i Krasne.

Na kierunkach Kupiańsk i Lyman rosyjscy najeźdźcy ostrzelali Kupiańsk, Kotliarivka, Tabaivka i Berestove w regionie charkowskim; w obwodzie ługańskim Nowoselewskie, Stelmachiwka, Miasozharivka, Hrekiwka, Płoszczanka, Newskie, Czerwonopopiwka i Pishchane; oraz Novosadove Terny w obwodzie donieckim z czołgami, moździerzami, armatami i artylerią rakietową.

Na kierunku Bachmut rosyjscy najeźdźcy wyrządzili szkody ogniowe, a mianowicie w pobliżu Serebrianki , Wierchniokamyanske , Spirne , Biłohoriwki , Wesele , Jakowliwki , Soledara , Bachmucka , Bachmuta , Opytnego , Kliszczijewki i Kurdiumówki w obwodzie donieckim.

W kierunku Awdijiwki rosyjscy okupanci użyli czołgów i artylerii do uderzenia w około 20 osad, w tym w Awdijiwce, Perwomajskie, Niewelskie, Heorhijiwka, Marinka i Nowomyjewka w obwodzie donieckim.

Na kierunkach Nowopawlówka i Zaporoże wojska rosyjskie zadały obrażenia od ognia w pobliżu miejscowości Wremiwka, Wuhledar, Nieskuchne, Preczystiwka w obwodzie donieckim; oraz Plavni , Huliaipole , Dorozhnianka i Olhivske w regionie zaporoskim.

W kierunku Chersoniu rosyjscy okupanci nadal ostrzeliwują ukraińskie pozycje i infrastrukturę cywilną w osadach położonych wzdłuż prawego brzegu Dniepru.

Ponad 20 osad znalazło się pod ostrzałem wroga, w tym Czarnobajewka, Antoniwka, Mykilske, Tokarivka, Nowokairy, Respublikanets, Mylove i miasto Chersoniu.

Według Sztabu Generalnego, wobec znacznej liczby rannych okupantów, rosyjskie władze okupacyjne wydały tzw. potrzeby wojska.

W nocy 13 grudnia 2022 roku w pobliżu Nowoajdaru w obwodzie ługańskim zlikwidowano ponad 15 rosyjskich najeźdźców.

Na Zaporożu wojska rosyjskie straciły do ​​100 rannych i jeden skład amunicji.

W ciągu ostatniego dnia ukraińskie jednostki rakietowe i artyleryjskie uderzyły w dwa rosyjskie stanowiska dowodzenia i cztery skupiska personelu.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts
Total
0
Share